
Rozpoczynamy w szkołach II rok realizacji projektu p.n. „Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów w Gminie Michałowice”, dofinansowanego ze środków UE.
W bieżącym roku szkolnym wchodzimy w drugą edycję projektu dofinansowanego ze środków UE. W 2 szkołach z terenu gminy Michałowice od września 2017 r odbywają się zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze i rozwijające dla uczniów klas VII i III gimnazjalnych. Szkoły zakwalifikowane zostały na podstawie diagnozy, w której głównym wskaźnikiem były wyniki egzaminów kończących poszczególne etapy kształcenia.
Projekt planowany jest na 2 lata szkolne. W pierwszym roku realizowany był w klasie VII Szkoły Podstawowej w Więcławicach Starych oraz III klasie gimnazjalnej w Szkole Podstawowej w Michałowicach. Poprzedzony został szkoleniami 16 nauczycieli w zakresie pracy metodą eksperymentu oraz 7 nauczycieli w zakresie technik informatycznych i programowania.
W roku szkolnym 2017/2018 w projekcie wzięło udział w sumie 63 uczniów: klasy VII Szkoły Podstawowej w Więcławicach Starych i klas III gimnazjalnych w Szkole Podstawowej w Michałowicach
Zajęcia prowadzone były w ramach tzw. Akademii:
- Akademia Kompetencji i Umiejętności (AKiU)- były to zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki, fizyki, chemii, geografii, biologii w SP w Więcławicach (w sumie 60 godzin); z matematyki, fizyki, chemii, geografii w SP w Michałowicach(w sumie 60 godzin)
- Akademia Kompetencji Informatycznych (AKI) – zajęcia rozwijające prowadzone na 2 poziomach: podstawowym A (12 godzin) i zaawansowanym (30 godzin)
- Akademia Eksperymentu (AE) – zajęcia rozwijające prowadzone metodą eksperymentu (30 godzin).
Zajęcia realizowane były grupach 5-8 osobowych, lub 12- osobowych (zajęcia informatyczne na poziomie podstawowym),
W ramach I edycji projektu zostało sfinansowanych w sumie 658godzin zajęć dodatkowych we wskazanych wyżej klasach, w tym w klasie VII SP w Więcławicach 232godziny, w klasach III gimnazjalnych w SP w Michałowicach- 426godzin.
Ponadto każda klasa, w której realizowany był projekt, miała sfinansowany jednodniowy wyjazd edukacyjny na warsztaty prowadzone przez wyższe uczelnie.
Dodatkowo w każdej ze szkół objętych projektem doposażone zostały pracownie przedmiotowe: w SP w Więcławicach- pracownia przyrodnicza, w SP w Michałowicach – pracownia matematyczno-fizyczna. Łączna wartość zakupionych pomocy dydaktycznych wyniosła około 180 tys. zł.
Nie dość na tym. W ramach kolejnej akademii- Akademii Stypendialnej – 18 uczniów z ww. klas otrzymało pomoc finansową w formie stypendium z przeznaczeniem na wyrównanie szans edukacyjnych poprzez udział w terapiach, zajęciach rozwijających nieobjętych projektem, na naukę języka obcego, a nawet zakup podręczników czy sprzętu komputerowego. Łączna kwota wsparcia stypendialnego w roku 2017/2018 wyniosła 28 tys. złotych.
Ze względu na poczynione oszczędności, w drugim roku realizacji udało się rozszerzyć grupę uczniów, którzy mogą uczestniczyć w projekcie. Zatem uczniowie VII klas SP i III klas gimnazjalnych w każdej z ww. szkół mogą skorzystać z całkowicie dla nich nieodpłatnych zajęć dodatkowych podnoszących kompetencje kluczowe.
O szczegóły można pytać w szkołach objętych projektem.
A oto kilka migawek z przebiegu pierwszej edycji projektu:
Inne wiadomości
Obowiązek nauki
Informacja dla rodziców uczniów szkół ponadpodstawowych Zgodnie z art. 40 pkt. 2 ustawy Prawo Oświatowe z dnia 14 grudnia 2016 r. (Dz. U.
Wesołych Świąt!
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja życzą
Witamy w nowym roku szkolnym
Drodzy Uczniowie Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele oraz Rodzice Już za chwilę zabrzmi pierwszy dzwonek roku szkolnego 2021/2022. Z tej okazji Uczniom życzymy, aby nowy
Nabór na wolne stanowisko ds. administracyjnych (nr ref 6/2020)
DYREKTOR CENTRUM OBSŁUGI EDUKACJI W MICHAŁOWICACH OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE STANOWISKO DS. ADMINISTRACYJNYCH (NR REF. 6/2020) Wymagania niezbędne (formalne): Osoba ubiegająca się
Kalejdoskop Matematyczny 2019/2020
I tak oto rozpoczęły się zajęcia matematyczne dla uczniów michałowickich szkół w ramach projektu “Kalejdoskop Matematyczny” realizowanego we współpracy z Politechniką Krakowską. Uczniowie klas IV
Nauczyciele też się uczą…
W ramach projektu pn. „Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów w Gminie Michałowice” nr RPMP.10.01.03-12-0371/16 nie tylko uczniowie mogą korzystać z dodatkowych zajęć, które rozwijają u nich kompetencje matematyczno-przyrodnicze